Πρακτική Ασκηση - Ενημέρωση για τα Επόμενα Δίμηνα – ΤΕΦΑΑ

Αγαπητοί/ές φοιτητές/τριες

Η ανακοίνωση αυτή αφορά όσους/ες φοιτητές/τριες είστε στους επιτυχόντες στα αποτελέσματα για τις χρηματοδοτούμενες θέσεις πρακτικής άσκησης του ΤΕΦΑΑ για το ακαδ. έτος 2023-2024 που έχουν αναρτηθεί και επισυνάπτονται παρακάτω.
Η διαδικασία της ‘Εγγραφής’ θα ανοίξει ξανά για την Πρακτική Άσκηση από Παρασκευή 8/3/2024 ώρα 8.00 έως Δευτέρα 11/3/2024 ώρα 23.00. Σε αυτό το χρονικό διάστημα μπορείτε να:
A. Συμπληρώσετε ηλεκτρονικά την Εγγραφή σας, όσοι δεν την έχετε κάνει
B. Όσοι έχετε κάνει την Εγγραφή σας, μπορείτε να ξαναμπείτε και να ανεβάσετε -διορθώσετε αρχεία:
o Να ανεβάσετε την ανανεωμένη ασφαλιστική σας ικανότητα
o Να ανεβάσετε κάποιο αρχείο που δεν είχατε ανεβάσει ή ήταν λάθος

Η ‘Καρτέλα Πρακτικής’ μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά από Τρίτη 12/3/2024 ώρα 8.00 έως Κυριακή 17/3/2024 ώρα 23.00. Καρτέλα Πρακτικής θα πρέπει να κάνουν ΟΛΟΙ όσοι/ες φοιτητές/ριές επιθυμούν να πραγματοποιήσουν την πρακτική τους άσκηση από τον Μάιο έως Σεπτέμβριο. Μέσα στην Καρτέλα πρακτικής θα πρέπει να δηλώσετε το δίμηνο που επιθυμείτε να πραγματοποιήσετε την Πρακτική σας Άσκηση. Τα δίμηνα είναι:
Μάιο-Ιούνιο
Ιούνιο-Ιούλιο
Ιούλιο-Αύγουστο
Αύγουστο-Σεπτέμβριο
Στην Καρτέλα πρακτικής συμπληρώνετε τα στοιχεία του φορέα και τον κωδικό που πήρατε από το φορέα, το συμπληρώνετε στο πεδίο: ‘κωδικός Γκρουπ’.

Οι Φόρμα Εγγραφής και η Καρτέλα Πρακτικής θα υποβληθούν μέσω του νέου Πληροφοριακού Συστήματος του Γραφείου ΠΑ, σε συνέχεια τνω πεδίων του Δελτιού Πρακτική που ήδη έχετε δημιουργήσει στην διεύθυνση: https://pa-infosys.uth.gr  Η σύνδεση σας θα υλοποιηθεί με τον προσωπικό Λογαριασμό Π.Θ., εφόσον συνδεθείτε απομακρυσμένα μέσω του VPN του ΠΘ ή από Η/Υ εντός του δικτύου του Ιδρύματος.

Πρακτικό επιτροπής αξιολόγησης ΤΕΦΑΑ ακαδ. έτος 2023-2024