Ενημέρωση για το πρόγραμμα Erasmus Plus- καταληκτική ημερομηνία για συμμετοχές στο έτος 2021-2022, 26 Φεβρουαρίου 2021

Αξιότιμοι φοιτητές,
για την ενημέρωσή σας σχετικά με τις δυνατότητες που σας δίνονται για την συμμετοχή σας στο πρόγραμμα ERASMUS + :

1) σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε το βιντεοσκοπημένο υλικό από την φετινή εξ αποστάσεως ενημέρωση στον σύνδεσμο http://erasmus.uth.gr/gr/videos-gr
2) Επιπλέον, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του τμήματος μας http://www.pe.uth.gr/index.php/spoudes/erasmus-plus όπου θα βρείτε και μια σύνοψη της διαδικασίας βήμα-βήμα.

3) Για μετακινήσεις κατά το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 οι αιτήσεις των υποψηφίων με τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα υποβάλλονται αποκλειστικά ταχυδρομικώς (συστημένος φάκελος) ή με courier από Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου έως Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2021 στο ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ στην Λάρισα (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας), Περιφερειακή Οδός Λαρίσης- Τρικάλων, 41500 Λάρισα, Γραφείο Erasmus).

4) Αφού παρακολουθήσετε τα ενημερωτικά βίντεο και διαβάσετε τις οδηγίες :
-Για τυχόν ερωτήσεις περί των διαδικαστικών, οικονομικών και ασφαλιστικών θεμάτων μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο Διεθνών Σχέσεων στην Λάρισα (κα Μπανιά) τηλ. 2410 684727/8 , e-mail: oep@uth.gr
-Για ερωτήσεις περί των ακαδημαϊκών σας θεμάτων μπορείτε να απευθύνεστε στην ακαδημαϊκή συντονίστρια ή και τα μέλη της σχετικής επιτροπής του τμήματός μας που θα δείτε εδώ.
5) Σε κάθε ηλεκτρονική σας επικοινωνία, προσπαθήστε να χρησιμοποιείτε τον ιδρυματικό λογαριασμό σας και στο θέμα του μηνύματός σας το ονοματεπώνυμο σας και αναφορά στο πρόγραμμα ή/και το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε, π.χ. «ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ- ερώτημα για συμμετοχή ERASMUS +», ώστε να διευκολύνεται η επικοινωνία σας με τα μέλη της ομάδας υποστήριξης.

Καλή σας επιτυχία

Χριστίνα Καρατζαφέρη