Ανακοίνωση –Προθεσμίες για Πρακτική Άσκηση

Όσοι/ες φοιτητές/τριες επιθυμείτε να πραγματοποιήσετε την πρακτική σας άσκηση ένα από τα δίμηνα: Αύγουστο-Σεπτέμβριο ή Σεπτέμβριο-Οκτώβριο, θα πρέπει να το δηλώσετε στέλνοντας email στο email της πρακτικής: praktiki.pe@uth.gr και γράφοντας το ονοματεπώνυμό σας και το δίμηνο που θέλετε να κάνετε την πρακτική σας.
Οι φοιτητές/τριες που θα κάνουν πρακτική άσκηση το δίμηνο Αύγουστο-Σεπτέμβριο, η προθεσμία για Αίτηση εγγραφής και Καρτέλα πρακτικής είναι η ίδια με προηγούμενη ανακοίνωση, 15 Ιουνίου.
Οι φοιτητές/τριες που θα κάνουν πρακτική άσκηση το δίμηνο Σεπτέμβριο-Οκτώβριο, η προθεσμία για Αίτηση εγγραφής και Καρτέλα πρακτικής είναι έως και 8 Ιουλίου.

Οδηγίες:
Για να υποβάλλετε Αίτηση Εγγραφής : www.pa.uth.gr -> Φοιτητές -> Αίτηση Εγγραφής
Για να υποβάλλετε Καρτέλα Πρακτικής θα πρέπει να βρείτε φορέα. Ο φορέας θα πρέπει να επικοινωνήσει με τα γραφεία του ΑΤΛΑ στο 2152157860 και να ενημερωθεί για το πως:
1. Κάνει εγγραφή στον ΑΤΛΑ, αν δεν είναι εγγεγραμμένος
2. Ανοίγει θέση
3. Δημοσιεύει θέση
Με την ολοκλήρωση και του 3ου βήματος (δημοσίευση θέσης από το φορέα), υποβάλλετε ηλεκτρονικά την Καρτέλα Πρακτικής. Συγκεκριμένα, οι φοιτητές/τριες με τον κωδικό που δημοσίευσε ο φορέας σας στον ΑΤΛΑ (τον οποίο ή σας το λέει ο φορέας ή μπαίνετε μόνοι σας και τον βλέπετε στον ΑΤΛΑ), υποβάλλετε Καρτέλα Πρακτικής ως εξής: μπαίνετε στο www.pa.uth.gr -> Φοιτητές-> Καρτέλα Πρακτικής, εκεί που γράφει κωδικός θέσης group βάζετε τον κωδικό που δημοσίευσε ο φορέας. Επίσης συμπληρώνετε ότι άλλο σας ζητείται.
Επειδή η διαδικασία στον ΑΤΛΑ χρειάζεται από 1 έως 3 ημέρες για να ολοκληρωθεί, θα πρέπει να μεριμνήσετε μαζί με το φορέα για να γίνει εγκαίρως.
Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με το γραφείο πρακτικής άσκησης στο τηλ. 24310-47058 και στο praktiki.pe@uth.gr